Phantom 3 Professional és Advanced drón
Az új DJI Phantom 3 úgy született, hogy a DJI Inspire minden hardverét belezsúfolták a Phantom házába, de kivették a külön forgatható kamerát. Ne értse félre senki, ez nem negatívum, inkább örüljünk ennek, hiszen az 1 millió forintos drón tudásának 90%-át megkapta a Phantom széria, mely így kb. fele annyi lesz árban, mint az Inspire.

Mi változott:
– nincs GoPro-s gimbal, csak a saját beépített kameráját használhatjuk. Ez sokaknak nem fog tetszeni, de az Inspire óta tudom, hogy tud a DJI jó kamerát csinálni, és az, hogy repülés közben lehet minden paramétert állítani az teljesen kárpótol.

Lehetőség van 4K (24, 25, 30 fps) és 1080p (24, 25, 30, 50, 60 fps) videók és 12 megapixeles fotók rögzítésére. A kamera gyujtótávolsága (látószöge, full frame-en számolva) 21mm, mely torzításmentes!!!
– integrált Lightbridge, 720p-s élőképpel és közel 2 km hatótávval.
– megkapta a Phantom is az Inspire-nél már ismert Pilot IOS és Android alkalmazást.

– új akksi, ami immáron már 4 cellás.
– optikai és ultrahangos szenzorok a gép hasán. Ezekkel a GPS nélküli pozíció és magasságtartás lehetséges. Az ultrahangos magasságtartás nekem nagyon bevált, ennek köszönhető, hogy játszi könnyedséggel lehet az Inspire-vel földközeli hosszú repülést csinálni.

– új távirányító, szinte ugyan az ami a nagy testvérnél már bevált, egyedül a lábak felhúzására szánt kart vették ki.
– új motorok és szabályzók

Mi a különbség a Professional és az Advanced között?
– a Professional tud 4K-t és 1080p-t rögzíteni, az Advanced “csak” 1080p-t. (a fotók minkét gépnél 12 megapixelesek)
– az akkumulátorok megegyeznek, de az Advanced töltője 55W-os míg a Professional-é 100W-os. Tehát a töltési idő körülbelül duplázódik az olcsóbb kivitelnél.
Minkét változat hamarosan kapható lesz a Modell & Hobby üzleteiben.